PARAFIA ZWIASTOWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNIE

Konto nr: 22 9065 0006 0030 3489 0001

DUSZPASTERSKIE

I  Niedziela  Wielkiego  Postu

Popowo Kościelne – 26.02.2023 r.

1.    Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę. Będzie temu sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki o godz. 17.30 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o
godz. 15.00
Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

2.    W środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II
wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 10.00. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00. W sobotę Msza św. o godz. 16.00 w intencji członków Żywego Różańca i po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa.

4.    Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

5.    W Popielec rozpoczął się czas tzw. spowiedzi wielkanocnej. Przypominam o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności
skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

6.    Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca – po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

7.    W naszym kościele jest wystawiona skarbonka, do której możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8.    Ubiegła niedziela była trzecią niedzielą miesiąca – Bóg zapłać za ofiary złożone na prace remontowe w wys. 1850 zł.

9.    Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzę obfitości Bożych darów